لوگو آویژه
تماس بگیرید

تایل سقفی دکوراتیو

تایل سقفی دکوراتیو

تایل سقفی دکوراتیو

-امروزه دکوراسیون داخلی به یک جزء مهم ساختمان سازی تبدیل شده و بسیاری از افراد به آن اهمیت زیادی می دهند. به همین دلیل، روش های زیادی برای طراحی داخلی منازل و یا محیط های تجاری ابداع شده است.

یکی از مهم ترین مواردی که طراحان و معماران داخلی در طراحی دکوراسیون به کار می برند، انواع سقف های کاذب می باشد که در ساخت آن ها از فناوری های روز دنیا استفاده شده است. تایل سقفی دکوراتیو نوع خاصی از این سقف های کاذب می باشد که در طرح ها و مدل های مختلف عرضه می شود و با قابلیت نورپردازی، زیبایی و جذابیت زیادی به فضای داخلی منزل و یا محل کار شما می بخشد. در ادامه شما را با ویژگی های این نوع تایل اشنا خواهیم کرد.

تایل سقفی دکوراتیو01

 

تایل سقفی دکوراتیو چیست؟

زندگی در جهان مدرن و پر از جنجال امروز نیاز به فعالیت و کار مداوم دارد و همه ما ساعات زیادی از زندگی خود را در این جنجال و هیاهو می گذارنیم. به همین دلیل این حق همه ماست که بتوانیم در منزل و یا محیط کار خود فضای ارامش بخشی داشته باشیم تا قدری از شلوغی های زندگی فاصله بگیریم.

به همین دلیل است که طراحی یک فضای ارامش بخش از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و می تواند به افزایش حس نشاط و سرزندگی در وجود ما کمک کند. برای طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی از سقف های کاذب استفاده می شود که تایل سقفی دکوراتیو یکی از آن هاست. این سقف های کاذب می توانند به فضایی برای ما مهیا کنند تا در ارامش و محیطی دلچسب تر و زیباتر، به کار و فعالیت های زندگی خود ادامه دهیم.

تایل سقفی دکوراتیو نوع خاصی از انواع سقف کاذب می باشد که به کمک آویزهایی در زیر سقف اصلی نصب می شود. البته امکان نصب این تایل ها بدون اویز و فقط به کمک دیواره های ساختمان هم امکان پذیر است. در حقیقت این نوع تایل نصب بسیار ساده ای دارد و همین موضوع بر محبوبیت آن افزوده است.

تایل های دکوراتیو از زیبایی خیره کننده ای برخوردارند و فضای داخلی منزل و محل کار شما را شکیل تر خواهند کرد. این تایل ها به راحتی قابل تمیز شدن هستند و مقاومت خوبی در برابر رطوبت و گرما دارند.

 

چرا باید در دکوراسیون و معماری داخلی از تایل سقفی دکوراتیو استفاده کنیم؟

دیده شدن تاسیسات ساختمانی، مانند لوله کشی گاز، سیم کشی برق، تهویه ها و... ممکن است نمای جالبی نداشته باشد. در حالی که شما می توانید با استفاده از تایل سقفی دکوارتیو تمام این موارد را پنهان کرده و جلوه و نمایی بهتری به منزل خود هدیه دهید.

تایل های دکوراتیو از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردارند؛ این انعطاف پذیری باعث می شود که هر طرح و رنگی که دوست داشته باشید را روی تایل پیاده کنید. همچنین امکان نورپردازی و اجرای نور مخفی با استفاده از این تایل ها به راحتی امکان پذیر است.

استفاده از تایل سقفی دکوراتیو در تمام ساختمان ها با هر نوع معماری و هر سبک دکوراسیونی امکان پذیر است و محدودیتی ندارد. به همین دلیل می تواند بهترین انتخاب برای معماری داخلی به شمار رود.

تایل سقفی دکوراتیو02

 

تایل سقفی دکوراتیو چه مزایایی دارد؟

تایل های دکوراتیو مزیت های بسیار زیادی دارند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

  1. سهولت در نصب: این تایل ها به راحتی و در هر ارتفاعی قابل نصب می باشند. حتی می توانید با استفاده از آن ها، ارتفاع سقف منزل خود را انتخاب نمایید. نصب تایل سقفی دکوراتیو هم از طریق دیواره ها و هم از طریق اویز انجام می شود.
  2. امکان اجرای نور مخفی: تایل های دکوراتیو این امکان را فراهم می کنند که برای زیباتر شدن دکوراسیون خود از نور مخفی استفاده کنید.
  3. تایل های سقفی دکوراتیو از قابلیت نصب و مونتاژ سیستم های اطفا حریق برخوردارند.
  4. تنوع طرح ها و رنگ های به کار رفته در این تایل ها به حدی زیاد است که می توان آن را با تمام انواع دکوراسیون استفاده کرد.
  5. امکان نصب انواع چراغ های روشنایی در زیر تایل ها و یا روی آن ها وجود دارد.
  6. این تایل ها مقاومت خوبی در برابر رطوبت دارند و حتی می توانید آن ها را شستشو دهید. همچنین طول عمر ان ها هم بسیار بالاست و نگرانی بابت خراب شدن ان نخواهید داشت.
  7. وزن این تایل ها بسیار سبک است.
  8. انعطاف پذیری بالایی دارند و شما می توانید آن ها را به صورت سفارشی و مطابق با ایده های خود سفارش دهید.

 

تایل سقفی دکوراتیو03

کاربرد های تایل سقفی دکوراتیو

همانطور که در بخش های قبلی مقاله متوجه شدید، تایل های سقفی دکوراتیو در تمام ساختمان ها و فضاهای مختلف قابل استفاده هستند. شما می توانید از این تایل ها برای زیبایی بخشیدن به محیط کار و منزل خود استفاده کنید. چرا که این تایل ها در هر طرح و رنگی قابل اجرا می باشند و به شما کمک می کنند فضایی ارامش بخش برای خود بسازید.

از این تایل ها در بیمارستان ها هم استفاده می شود. زیرا به دلیل زیبایی خاصی که دارند، می توانند به افزایش روحیه بیماران کمک کرده و محیط کسالت آور و بی روح بیمارستان ها را سرزنده تر کنند.  

بسیاری از رستوران ها هم برای طراحی دکوراسیون داخلی خود از این نوع تایل ها کمک می گیرند تا فضایی آرامش بخش و پر نشاط فراهم کنند.

این تایل ها همچنین در هتل ها، مراکز تجاری، فروشگاه ها، دفاتر، سالن های ورزشی و... هم مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

البته این نکته را فراموش نکنید که انتخاب نوع تایل دکوراتیو باید با توجه به معماری داخلی  و همچنین نوع مکان مورد نظر صورت بگیرد. برای مثال استفاده از یک تایل با طرح های شاد و شلوغ به هیچ عنوان برای محیط های اداری و رسمی مناسب نیست.

 

جمع بندی و سخن آخر

با پیشرفت فناوری های روزی دنیا، سبک جدید و مدرنی از دکوراسیون داخلی به وجود امده و آن هم استفاده از تایل های سقفی دکوراتیو می باشد. این تایل ها در تمام ساختمان ها قابل اجرا هستند و می توانند محیطی لوکس و زیبا برای شما بسازند. بنابراین اگر به زیبایی منزل و محل کار خود اهمیت می دهید، می توانید از این تایل ها استفاده کنید.

تماس با ما

 

 

۵
از ۵
۱۰ مشارکت کننده