لوگو آویژه
تماس بگیرید

تایل سقفی چیست؟

تایل سقفی چیست

تایل سقفی چیست؟

تایل چیست؟ تایل سقفی چیست؟

یکی از مواردی که امروزه در طراحی و بخش دکوراسیون داخلی بسیار مورد توجه قرار گرفته است تایل می باشد. تایل سقفی یک جذاب ترین متریال هایی است که برای پوشش و طراحی سقف به کار رفته است. تایل سقفی در واقع نوری سقف کاذب است که می تواند در زمینه نور پردازی شاهکار ایجاد کند. همچنین تایل های سقفی به دلیل هزینه پایین و سهولت نصب نقش مهمی در کاهش هزینه های مرمت و باز سازی دارند.

تایل سقفی چیست1

تایل های سقفی چطور نصب می شوند؟

در مرحله نخست برای نصب این تایل های سقفی نوعی پروفایل آلومینیومی برای زیرسازی نصب می شوند که سازه سپری یا تی در وسط و سازه نبشی در دور باکس قرار می‌گیرند.

تایل سقفی چیست2

ابعاد تایل سقفی چقدر است؟

ابعاد تایل سقفی در حالت مرسوم در ابعاد 60*60 هستند؛ اما اگر شما ابعاد خاصی برای پیاده سازی دکوراسیون تان نیاز دارید، متناسب با نیازتان می توانید سفارش دهید.

مقاومت بالای سقف‌های کاذب در مقابل سقف‌های قدیمی، باعث شده است تا استفاده از سقف‌ کاذب، روز به روز افزایش یابد.

تایل سقفی چیست3

مزایای استفاده از تایل سقفی چیست؟

وزن پایین

مقاومت در مقابل رطوبت و نشتی آب

مقاوم دربرابر ضربه، خش و مواد شیمیایی و پوسیدگی

قابلیت عبور نور و امکان انعکاس نور

امکان تولید در سایز و رنگ های مختلف سفارشی

طول عمر بالا

تایل سقفی چیست4

انواع تایل سقفی چیست؟

امروزه شرکت های متعددی در زمینه تولید تایل های سقفی فعالیت دارند و انواع مختلفی از آن برای خرید در بازار وجود دارد، شما می توانید بسته به سلیقه خودتان نوعی از آن را انتخاب و خریداری کنید، در ادامه محتوا مروری داریم بر انواع تایل های سقفی:

تایل سقفی ساده سفید رنگ:

یکی از پرطرفدارترین تایل های موجود در بازار، تایل های ساده هستند که که با رنگ سفید ساده روکش شده اند.

تایل آلومینیومی

تایل های روکش دار ساده بخاطر نوع روکش به راحتی تمیز می شوند، همچنین در ساخت تایل های روکش دار از آلومینیوم هم ساخته می شود.

در مکان هایی که تاسیسات ساختمان تعبیه شده اند، مخصوصا محل قرار گیری لوله های آب که امکان نشتی آب و خسارت وجود دارد، توصیه می شود از روکش های آلومینیومی استفاده کنید. این روکش های مانع تخریب تایل ها می شوند و به ماندگاری سقف کاذب کمک می کنند.

تایل های آلومینیومی انواع مختلفی دارند که می توانید بسته به نوع سلیقه خودتان آن را انتخاب کنید؛ اما از بین انواع تایل های آلومینیومی تایل تمام پانچ، وسط پانچ، سقف آلومینیومی سفارشی و ساده از مهمترین نوع این سقف کاذب می باشد.

 سفارش تایل های آلومنیومی در تمامی رنگ ها امکان پذیر می باشد.

تایل پی وی سی (PVC)

یکی از جدیدترین انواع سقف های کاغذ که از پلاستیکی به نام پلیوینیل کلراید ساخته شده اند را تایل پی وی سی می نامند. مهم ترین ویژگی تایل های پی وی سی جلوگیری از اتلاف انرژی است. تایل های پی وی سی مناسب ترین عایق در برابر صدا و حرارت می باشد.

تایل های پی وی سی در انواع اشکال لوزی، بامبو، ستاره، دیجیتال و ... در بازار موجود می باشد که در بازار بسته به سلیقه خودتان می توانید تهیه کنید.

تایل سقفی آرمسترانگ: (زیر عنوان تایل پی وی است)

تایل های آرمسترانگ را با نام گچ برگ و کلیک 60×60 نیز می شناسند. تایل های سقفی آرمسترانگ غالبا از پی وی سی ساخته می شوند. این سازه ها همچنین برای پارکینگ های مجتمع مسکونی و اداری و همچنین سرویس های بهداشتی مناسب می باشد. مهم ترین ویژگی این تایل ها این است که امکان دسترسی راحت به تاسیسات (مانند لوله های آب برق، تلفن و کابل شبک)   به کار رفته در پشت سقف هایکاذب اشاره کرد. به این ترتیب امکان بازرسی های دوره ای از تاسیسات به راحتی فراهم می شود.

تایل سقفی آکوستیک: (زیر عنوان تایل پی وی است)

یکی از پرکاربردترین سقف ها که عایق صوتی بسیار قوی است و به همین دلیل در آمفی تئاتر ها و سالن های کنفرانس به کار می رود. این سقف غالب اوقات با روکش پی وی سی ساخته می شوند. این تایل ها از برگشت صدا جلوگیری می کنند.

تایل گچی سقفی:

یکی از متداول ترین متریال های مورد استفاده در طراحی سقف کاذب گچ می باشد. تایل های گچی سقفی بر روی سقف اصلی نصب می شوند؛ که دارای یک شبکه سازه سپری است که توسط آویز به سقف اصلی متصل و تایل های گچی درون این شبکه سقف کاذب قرار می گیرند.

 این نوع تایل طرح های سقف های کاذب گچی دارای انواع مختلفی از جمله حصیری، تایل های ساده، تایل سوراخ منظم، سوراخ نامنظم، سقف کاذب ۵ مربعی، سقف های تخم مرغی و غیره می باشد که بیشتر آن از روکش پی وی سی تشکیل شده است.

تایل های گچی سقفی بیشتر در ابعاد 60 در 60 ساخته می شوند. تایل های گچی سقفی از نظر نوع نصب نیز به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

سازه پنهان که قابلیت نصب از پایین دارند.

سازه نمایان که قابلیت نصب از بالا دارند.

همچنین بسته به محل استفاده و نوع دکوراسیونی که برای فضای خود در نظر گرفته اید، انواع تایل های گچی رنگ شده نیز وجود دارد که با رنگ های رنگ آکرلیک سفید، آنتی استاتیک و ضد باکتری پوشیده شده اند.

تایل های یو پی وی سی سقفی:

تایل های یو پی وی سی تقریبا گران ترین تایل های سقفی هستند که از مشتقات اصلی نفت ساخته می شوند. یو پی وسی از مشتقات نفت خام و یا گاز طبیعی بوده که عمدتا ترکیب شیمیایی آن حاوی کلر، کربن و هیدروژن می باشد.

مهم ترین ویژگی این دسته از تایل ها مقاومت بالای آنها در برابر پوسیدگی ضربه و خراش است، همچنین این دسته از تایل ها دارای طرح های متنوعی هستند که می توانید بسته به نوع سلیقه و کاربردی که برای شما دارد، آن را انتخاب کنید.

تایل گالوانیزه:

تایل های گالوانیزه که با نام تایل شیروانی طرح سفال هم ساخته می شوند. تایل های گالوانیزه در زمره پرطرفدار ترین و زیباترین ها در طراحی سقف های شیروانی قرار می گیرند. ورق های شیروانی دو دسته کلی دارند:

ورق طرح سفال ژنوا یا جنوا

ورق طرح سفال پالرم

 

برای استعلام قیمت تماس بگیرید

۵
از ۵
۱۳ مشارکت کننده